TÜRİB İŞLEM PLATFORMU ANLAŞMALI VİRMAN GİRİŞİ'NDE YAPILAN DEĞİŞİKLİK HAKKINDA DUYURU

TÜRİB İşlem Platformunda “Özel Emir İşlemleri” menüsü altında yer alan “Anlaşmalı Virman Girişi”nde, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) uyum çerçevesinde aşağıda yer alan değişikliklere gidilmiş olup, 02.06.2020 tarihinde devreye alınacaktır.

1. TÜRİB İşlem Platformuna giriş yapıldığında sağ üst köşede yer alan kullanıcı bilgilerine “MKK Sicil Numarası” bilgisi eklenmiştir. Satıcı, Anlaşmalı Virman Girişi öncesinde, alıcıdan talep edilen diğer bilgilere ek olarak “MKK Sicil Numarası” bilgisini de talep etmelidir.

2. TÜRİB İşlem Platformunda “Anlaşmalı Virman Girişi” seçildiğinde gelen ekrana “Alıcı Kişi MKK Numarası” alanı eklenmiştir. Belirtilen alan zorunlu olup, satıcı tarafından alıcıdan talep edilen MKK Sicil Numarası bilgisi sisteme girilmelidir.

3. Satıcı taraf, alıcı kişiye ait olan MKK Sicil Numarasını TÜRİB İşlem Platformunda yer alan “Alıcı Kişi MKK Sicil Numarası” alanına girerek “Alıcı Kişi Bilgilerini Getir” butonuna tıkladığında alıcı tarafa ait bilgilerin otomatik olarak ekrana gelmesini sağlar. KVKK kapsamında gerçek kişi isim bilgileri belirli alanları gizlenmiş olarak(örnek: Bilgi Sayar için Bi** Sa** vb.), tüzel kişilerin unvanı ise açık bir şekilde satıcının kontrolü için bilgisine sunulacaktır. Alıcı isim/unvan doğru ise “Hesap Numarası, ISIN, Fiyat ve Miktar” girişi yapılarak Anlaşmalı Virman işleminin girişi tamamlanır.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

TÜRİB