Üst Yönetim

Ali KIRALİ

Genel Müdür

Ali KIRALİ, 1976 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden lisans derecesi ile mezun olan Ali KIRALİ, aynı üniversitede Avrupa Çalışmaları alanında yüksek lisansını ve Massachusetts Institute of Technology’de MBA yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına Sermaye Piyasası Kurulu, Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde başlayan KIRALİ, 2009-2012 yılları arasında Citibank’ın New York, ABD ve Seul, Güney Kore ofislerinde yapılandırılmış finansal ürünler ve Eximbank garantileri ile desteklenmiş kredi ve sermaye piyasası araçları çözümleri alanlarında hizmet sunmuş, Citibank İstanbul’da Yatırım Bankacılığı bölümünde birleşme ve devralma işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermiştir. Ardından Odeabank’da Ekonomik Araştırmalar ve Stratejik Planlama Direktörü görevinin yanı sıra İcra Komitesi ve Aktif Pasif Komitesi üyeliği görevlerinde bulunan KIRALİ, Şubat 2019’dan beri Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Doç. Dr. Necla İ. KÜÇÜKÇOLAK

Genel Müdür Yardımcısı

Necla İ. KÜÇÜKÇOLAK 1969 yılında Adapazarı’nda doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Para-Banka yüksek lisans (1992) ve doktora (1998) programlarını tamamladı. Ayrıca, İngiltere’de Reading Üniversitesi İşletme Bölümünde Jean Monnet Bursu ile yüksek lisans (2005) ve ABD’de Harvard Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi yüksek lisans (2010) programlarını tamamladı. Doçentlik ünvanını 2022 yılında “finans” alanında aldı. Çalışma hayatına 1991 yılında Pamukbank’da Hazine Bölümünde Dealer olarak başladı. 1993-2011 yılları arasında Borsa İstanbul’da (eski adı İMKB) çeşitli bölümlerde uzman ve yönetici kademelerde görev aldı. 2012-2019/05 arasında Takasbank’da dış işlemler, dış ilişkiler ve çeşitli takas operasyonlarından sorumlu direktörlük yaptı. 2019 Mayıs ayından itibaren kurucu üye olarak katıldığı TÜRİB’de piyasa operasyonları, piyasa gözetimi ve kurumsal İletişim faaliyetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Hüseyin CİĞEROĞLU

Genel Müdür Yardımcısı

Hüseyin CİĞEROĞLU, 1976 yılında Hamburg’da doğdu. 1998 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına 1998’de Karel Elektronik’de yazılım mühendisi olarak başladı. 1999-2008 yılları arasında Meteksan Sistem’de Sistem Çözümleyici, Proje Yöneticisi, Çözüm Mimarı olarak çalıştı. 2008-2013 yılları arasında Siemens Enterprise Communications şirketinde proje yöneticiliği ve grup yöneticiliği yaptı. 2013’den 2016 yılına kadar ICterra’da Savunma ve Kamu Sektör Direktörü olarak görev yaptı. 2016-2019 arasında SAP’de Kıdemli Sektör Danışmanı olarak çalıştı. 2019 Nisan ayından beri TÜRİB’de Bilgi Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Burcu DOĞAN

Direktör

1981 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl PwC (PricewaterhouseCoopers) Türkiye Ofisi Vergi ve Danışmanlık hizmetlerinde iş hayatına başladı. Yaklaşık 13 yıl farklı yerel ve uluslararası kurumlar için vergi mevzuatı ve mali yasal düzenlemeler çerçevesinde denetim ve danışmanlık işlerini yürüttü. Bu süreçte 2009 yılında Ankara Üniversitesi İşletme yüksek lisansını tamamladı. Kendisi SMMM unvanına sahiptir. Nisan 2019 itibariyle Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. bünyesine katıldı. Kuruluş sürecinde Mali İşler tarafındaki sorumluluklarına ek olarak İnsan Kaynakları ve İdari İşler yöneticiliği yapmış ve ilgili birimlerin alt yapısının kurulmasını sağlamıştır. Nisan 2020 itibariyle Mali İşler Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

Alkım AYDAŞ

Baş Hukuk Müşaviri

1979 yılında Bolu’da doğdu. 2002 yılında Çankaya Üniversitesi Hukuk bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı Ekonomi ve Enerji Hukuku Yüksek Lisans Programı eğitimini tamamladı. AYDAŞ, 2003 yılı itibarıyla Ankara Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmış ve iş hayatının ilk 5 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. 2. Bölge Başkanlığı, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ye ait 5 şube, Raya Turizm Ticaret Ltd. Şti. ile Çağdaş Boya A.Ş.’de hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri yürütmüştür. 2007-2017 tarihleri arasında S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik) Hukuk Müşaviri olarak görev almış ve aynı kurumda 2021 yılına kadar Baş Hukuk Müşavirliği yapmıştır. 2014 yılından bu yana Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde Nitelikli Hesaplamalar, Ticaret ve Borçlar Hukuku alanında Kayıtlı Bilirkişi olarak görev almakta olup, 2017 yılı itibarıyla 6325 Sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu uyarınca, T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sicili’ne kayıtlı olarak Ticaret Hukuku, Banka ve Finans Hukuku, İş Hukuku alanlarında arabulucuk yapmaktadır.

Nurel GÖKTÜRK

Yönetmen

1978 yılında Yunanistan, İskeçe’de doğdu. 2000 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan GÖKTÜRK, Kanada’daki dil eğitiminin ardından 2003 yılında Riva Menkul Değerler A.Ş.’de Araştırma Uzman Yardımcısı olarak iş hayatına başladı. 2004 yılında Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye katılan GÖKTÜRK, sırasıyla İç Denetçi ve Kıdemli İç Denetçi pozisyonlarında toplam 9 yıl görev yaptıktan sonra 2013 yılında Deniz Portföy Yönetimi A.Ş.’ye katıldı. Bu kurumda sırasıyla Risk Yönetimi & İç Kontrol Yetkilisi ve akabinde İç Kontrol & Uyum Yönetmeni olarak çalışan Nurel GÖKTÜRK ayrıca 2017 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nden MBA yüksek lisans derecesi aldı. 2019 yılı Haziran ayı itibariyle Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. bünyesinde Denetim’den sorumlu Yönetmen olarak görevine devam etmektedir.