Üst Yönetim

Ali KIRALİ

Genel Müdür

Ali KIRALİ, 1976 yılında Ankara’da doğdu. 1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden lisans derecesi ile mezun olan Ali KIRALİ, aynı üniversitede Avrupa Çalışmaları alanında yüksek lisansını ve Massachusetts Institute of Technology’de MBA yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına Sermaye Piyasası Kurulu, Ortaklıklar Finansmanı Dairesi’nde başlayan KIRALİ, 2009-2012 yılları arasında Citibank’ın New York, ABD ve Seul, Güney Kore ofislerinde yapılandırılmış finansal ürünler ve Eximbank garantileri ile desteklenmiş kredi ve sermaye piyasası araçları çözümleri alanlarında hizmet sunmuş, Citibank İstanbul’da Yatırım Bankacılığı bölümünde birleşme ve devralma işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermiştir. Ardından Odeabank’da Ekonomik Araştırmalar ve Stratejik Planlama Direktörü görevinin yanı sıra İcra Komitesi ve Aktif Pasif Komitesi üyeliği görevlerinde bulunan KIRALİ, Şubat 2019’dan beri Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 

 

Dr. Necla İ. KÜÇÜKÇOLAK

Genel Müdür Yardımcısı

Necla İ. KÜÇÜKÇOLAK 1969 yılında Adapazarı’nda doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede Para-Banka yüksek lisans (1992) ve doktora (1998) programlarını tamamladı. Ayrıca, İngiltere’de Reading Üniversitesi İşletme Bölümünde Jean Monnet Bursu ile yüksek lisans (2005) ve ABD’de Harvard Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi yüksek lisans (2010) programlarını tamamladı. Çalışma hayatına 1991 yılında Pamukbank’da Hazine Bölümünde Dealer olarak başladı. 1993-2011 yılları arasında Borsa İstanbul’da (eski adı İMKB) çeşitli bölümlerde uzman ve yönetici kademelerde görev aldı. 2012-2019/04 yılları arasında Takasbank’da dış işlemler, dış ilişkiler ve çeşitli takas operasyonlarından sorumlu direktörlük yaptı. 2019 Mayıs ayından itibaren TÜRİB’de piyasalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Hüseyin CİĞEROĞLU

Genel Müdür Yardımcısı

Hüseyin CİĞEROĞLU, 1976 yılında Hamburg’da doğdu. 1998 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında aynı üniversite ve bölümde yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına 1998’de Karel Elektronik’de yazılım mühendisi olarak başladı. 1999-2008 yılları arasında Meteksan Sistem’de Sistem Çözümleyici, Proje Yöneticisi, Çözüm Mimarı olarak çalıştı. 2008-2013 yılları arasında Siemens Enterprise Communications şirketinde proje yöneticiliği ve grup yöneticiliği yaptı. 2013’den 2016 yılına kadar ICterra’da Savunma ve Kamu Sektör Direktörü olarak görev yaptı. 2016-2019 arasında SAP’de Kıdemli Sektör Danışmanı olarak çalıştı. 2019 Nisan ayından beri TÜRİB’de Bilgi Hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Burcu DOĞAN

Direktör

1981 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında mezun oldu. Aynı yıl PwC (PricewaterhouseCoopers) Türkiye Ofisi Vergi ve Danışmanlık hizmetlerinde iş hayatına başladı. Yaklaşık 13 yıl farklı yerel ve uluslararası kurumlar için vergi mevzuatı ve mali yasal düzenlemeler çerçevesinde denetim ve danışmanlık işlerini yürüttü. Bu süreçte 2009 yılında Ankara Üniversitesi İşletme yüksek lisansını tamamladı. Kendisi SMMM unvanına sahiptir. Nisan 2019 itibariyle Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. bünyesine katıldı. Kuruluş sürecinde Mali İşler tarafındaki sorumluluklarına ek olarak İnsan Kaynakları ve İdari İşler yöneticiliği yapmış ve ilgili birimlerin alt yapısının kurulmasını sağlamıştır. Nisan 2020 itibariyle Mali İşler Direktörü olarak görevine devam etmektedir.

 

Ali Cem SUCA

Direktör

1977 yılında Ankara’da doğdu. 1995 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olan SUCA, 2000 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümünden şeref öğrencisi lisans derecesi ile mezun olmuştur. TOBB ETÜ’de İşletme Yüksek Lisans programına devam etmektedir. 2001-2019 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu Aracılık Faaliyetleri Dairesi’nde görev yapan SUCA, Nisan 2019’dan itibaren Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.’de Aracılık Faaliyetleri Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Ali Sabri TAYLAN

Direktör

1982 yılında İzmir’de doğdu. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede İstatistik yüksek lisans (2007) programını tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İstatistik programında doktora çalışmaları tez aşamasında devam etmektedir. Çalışma hayatına 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde finansal mühendislik ve istatistik konularında çalışmak üzere araştırma görevlisi olarak başladı. 2008 – 2013 yılları arasında Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası A.Ş.(birleşim sonrası Borsa İstanbul A.Ş.) Piyasa Gözetim Biriminde uzman olarak görev aldı. 2013 – 2015 yılları arasında Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Analitik Bankacılık Müdürlüğü’nde analitik ve yapay zekâ çalışmalarından sorumlu müdür yardımcılığı görevinde bulundu. 2015 – 2019 yılları arasında TEB Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım’da Risk Yönetimi müdürlüğü yaptı. 2019 Nisan ayından itibaren Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.’ de Denetim ve Gözetimden sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır.

 

Bilge ÜNSAL

Yönetmen

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fresenius Medical Care Genel Müdürlük’te İnsan Kaynakları ve Mali Raporlama alanında iş hayatına başladı. 2005 yılında OYAK Bank Genel Müdürlük bünyesinde Tahsis Yetkili Yardımcısı olarak yer aldı. ING BANK bünyesinde Ankara Bölge Satış Yetkilisi, Ticari Tahsis Yönetmeni, Ticari Bölge Satış Koordinatörü ve ING FAKTORING bünyesinde İç Anadolu Bölge Müdürü görevlerinde bulundu. 2019 yılı Kasım ayı itibarıyla Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. bünyesinde İnsan Kaynakları ve İdari İşler’den sorumlu Yönetmen olarak çalışmaktadır.

 

 

 

Emre SUBAŞI

Hukuk Müşaviri

1990 yılında Ankara’da doğdu. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi özel hukuk bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Çalışma hayatına Ankara’da Kayı Hukuk Bürosu çatısı altında serbest avukatlık yaparak başladı. 2014-2019 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nun Hukuk İşleri Dairesi’nde ve Ortaklıklar Finansmanı Dairesinde sırasıyla Uzman Hukukçu Yardımcısı ve Uzman Hukukçu unvanlarıyla görev yaptı. 2019 Nisan ayından itibaren Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş.’ de Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktadır.