17.02.2020

ELÜS ISIN Kodu Tahsis Ücretinde İndirim

Lisanslı depolara teslim edilen ve Borsamızda işlem görecek olan ürünlere ilişkin elektronik ürün senedi (ELÜS) ISIN kodu oluşturulması maliyetleri konusunda Borsamız ile İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (Takasbank) arasında görüşmeler gerçekleştirilmiştir. Çiftçilerimizin ELÜS oluşturma maliyetlerinin düşürülebilmesi amacıyla 12.02.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Takasbank tarafından ELÜS ISIN kodu tahsis ücretinde indirime gidilmiştir. 12.02.2020 tarihinden itibaren indirimli uygulanacak yeni ücret tarifesi aşağıda yer almaktadır.

Ücret AdıEskiYeni
Elektronik Ürün Sertifikası ISIN kodu tahsis bedeli100 TL + BSMV50 TL + BSMV

Destekleri için Takasbank yönetimine teşekkürlerimizi sunarız.

TÜRİB Hakkında
2018 yılının Haziran ayında kurulan TÜRİB; lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan elektronik ürün senetleri (ELÜS) ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretinin yürütülmesini sağlamak üzere borsacılık faaliyetinde bulunmaktadır.

 

TÜRİB, tarladan sofraya gıda tedarik zincirinin dijitalleşmesi, ELÜS’ün yaygınlaştırılması, sözleşmeli tarımın gelişmesi, lisanslı depoculuk gibi alanlarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve diğer paydaşlar ile iş birliğini sürdürmektedir.