TÜRİB İşlem Platformunda Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Kapsamında Yapılacak Değişiklik Hakkında Duyuru

22.05.2020

Türkiye Ürün İhtisas Borsası, borsacılık faaliyetlerini, kişisel verilerin kaydedilmesinin ve kullanılmasının getirdiği sorumluluğun bilincinde olarak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, ilgili mevzuat ve dürüstlük kuralına uygun şekilde hassasiyetle yürütmektedir.

Bu doğrultuda, TÜRİB İşlem Platformuna giriş ekranlarında 17 Haziran 2020 tarihinde devreye alınması planlanan değişiklik ile gerçek kişi yatırımcılar, tüzel kişi yatırımcıların gerçek kişi temsilcileri ve acentemiz Ticaret Borsası yetkilileri için güncellenmiş Aydınlatma Metninin yer alması planlanmaktadır.

 

Borsacılık faaliyetleri esnasında işlenebilecek olan kişisel veriler hakkında bilgilendirme amacıyla güncellenen Aydınlatma Metnine TÜRİB İşlem Platformuna giriş aşamasında ulaşılacak olup, “okudum, anladım” seçeneği işaretlendikten sonra TÜRİB İşlem Platformuna giriş sağlanacaktır. Söz konusu “okudum, anladım” seçeneği işaretlenmeden TÜRİB İşlem Platformuna giriş mümkün olmayacaktır.

 

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

 

TÜRİB

TÜRİB Hakkında
2018 yılının Haziran ayında kurulan TÜRİB; lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan elektronik ürün senetleri (ELÜS) ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretinin yürütülmesini sağlamak üzere borsacılık faaliyetinde bulunmaktadır.

 

TÜRİB, tarladan sofraya gıda tedarik zincirinin dijitalleşmesi, ELÜS’ün yaygınlaştırılması, sözleşmeli tarımın gelişmesi, lisanslı depoculuk gibi alanlarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, T.C. Ticaret Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ve diğer paydaşlar ile iş birliğini sürdürmektedir.